16 Şubat 2009 Pazartesi


Yaratıcı aktivite malzemelerimiz nelerdir?


Sanat işlerini üretirken ne kadar çok yaratıcığınızı özgürleştirirseniz o kadar çok malzemeye açık olacaksınızdır. Bir kez yaratmaya başlayın çevrenizdeki her şeyi yaratıcı aktivitenizin içine almaya başlayacaksınız.Başlangıç için gerekli malzemeler:


 • Yağlı pastel, krayon, küçük bir kutu tebeşir (resimde kullanılan kuru pastele benzeyen tebeşir), 3B desen kalemi, suluboya, orta ve ince kalınlıkta iki adet yumuşak suluboya fırçası, küçük bir akrilik seti veya kırmızı-sarı-mavi-yeşil-beyaz-siyah akrilik tüpleri, bir kutu renkli kalem, marker seti. Bunların hepsini başlarken kullanmayabilirsiniz. Yavaş bir süreçte gelişmeye bırakabilirsiniz.

 • Kolâj yapmak için çeşitli fotoğraflar, aile fotoğrafları fotokopileri, magazin dergilerinden kesilmiş parçalar ve çeşitli renkli parçalar. Ayrıca doğadan toplanmış kuru dallar, yapraklar, deniz kabukları ve benzer parçalar.

 • Çeşitli renklerde kâğıtları, fon kâğıtları, krepon kâğıtları.

 • Makas ve yapıştırıcı.

 • Çeşitli boylarda resim defterleri veya üzerine rahatça çalışabileceğiniz çeşitli boylarda desen ve resim kâğıtları.( Acitfree-asitlenmemiş)Gerisi sizin yaratıcılığınızı çağırmanız ve malzemelerle bir çocuk gibi barışık oynamanız.

2 yorum:

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Bilgiler çok işime yaradı sağolun. Macbook Servisleri olarak minnettarız.

  YanıtlaSil